اخبار رسانه

پخش دو فیلم ذهن خاموش و فرارآخرهفته از شبکه یک

فیلم تلویزیونی ذهن خاموش به کارگردانی مهرداد خوشبخت پنجشنبه شب و فیلم تلویزیونی فرار به کارگردانی سید رضا صافی جمعه عصر تقدیم بینندگان این شبکه می شوند.

در خلاصه داستان فیلم ذهن خاموش که حدود ساعت 15 : 22 پنجشنبه 23 دیماه پخش می شود آمده است: مردی پس از هشت ماه بر روی تخت بیمارستان از کما خارج می شود. دکتر برایش شرح میدهد در زمانی که قصد داشت از خیابان عبور کند اتومبیلی به او زده و از صحنه می گریزد، مرد بر اثر شدت ضربه ای که به سرش خورده حافظه اش را از دست داده است. روزی مرد تصویر شهید احمدی روشن را از تلویزیون می بیند به نظرش می آید که اورا می شناسد اما دکتر به نظر او بی تفاوت می ماند و....

داستان فیلم تلویزیونی فرار هم که جمعه 24 دیماه و حدود ساعت 16 پخش می شود از این قرار است: در ماه های پایانی عمر رژیم طاغوتی شاه در ایران، پس از پیوستن گروه های مختلف از بدنه ی ارتش شاهنشاهی به قیام مردم، ساواک و نیروهای امنیتی درصدد کنترل اوضاع برآمده و این امر موجب کشتار و درگیریهای مختلف در پادگان های ارتش می شود. در این میان سرباز وظیفه شفیع توکل نیا که از تصمیم ساواک برای دستگیری جمعی از نیروهای انقلابی مستقر در پادگان نیروی هوایی مطلع شده است تصمیم می گیرد برای اطلاع رسانی به آنان از پادگان خود فرار کند. در این مسیر گروهبان "سلیمی" که ناخواسته پایش به این ماجرا کشیده می شود از سر اجبار با وی همراه شده و در طول این سفر تحول پیدا می کند. در مسیر رسیدن به پادگان نیروی هوایی شفیع توکل نیا توسط ساوک هدف گلوله قرار گرفته و شهید می شود و گروهبان سلیمی خبر را به پادگان می رساند و خود به نیروهای مردمی علیه رژیم طاغوت می پیوندد.

آمار بازدید خبر: 1179

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر