اخبار رسانه

چه باورهایی افراد را به سمت اعتیاد گرایش می دهند؟

برنامه «تا رهایی» شبكه رادیویی سلامت، پنجشنبه ـ ۲۳ دی ماه، به موضوع «بررسی عوامل ورود به اعتیاد» می پردازد.

«تا رهایی» برنامه ای است گفتگو محور در خصوص معضلات فردی و اجتماعی پیش روی افرادی كه در معرض و یا درگیر اعتیاد و سوء مصرف مواد هستند؛ كه در این برنامه به بررسی و شناسائی زمینه های اجتماعی گرایش به اعتیاد و ترغیب افراد درگیر به اعتیاد به درمان و مداوا پرداخته می شود.
باورهای نادرستی در زمینه مواد و مصرف آنها در جامعه رواج دارد که باعث گرایش افراد به مصرف مواد می شود. اصلاح این باورها در پیشگیری از اعیتاد نقش بسزایی دارد؟؛ در همین ارتباط، این برنامه رادیویی، از ساعت ۱۲ به مدت ۴۰ دقیقه با حضور دکتر کامبیز محضری، پژوهشگر و درمانگر اعتیاد به این پرسش كه چه باورهایی افراد را به سمت اعتیاد گرایش می دهند؟ پاسخ می دهد.
هدف اصلی و رویكرد این برنامه در آموزش و پیشگیری اولیه و ثانویه اعتیاد، بررسی مسائل ریشه ای موجود در جامعه در خصوص معضل اعتیاد، پیشگیری از ابتلا افراد در معرض اعتیاد، كمك به معتادان و خانواده های آنها در زمینه درمان و كمك به خانواده ها در كنترل و شناخت و رمان فردی از اعضای خانواده درگیر اعتیاد و انجام مشاوره به معتادان و خانواده های آنان و ترغیب آنان به درمان است.
گفتنی است، برنامه «تا رهایی» كاری است از گروه اجتماعی شبكه رادیویی سلامت كه هر هفته پنچ شنبه ها از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنوندگان می شود.

آمار بازدید خبر: 1014

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر